TR / EN

Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Sistre Cila Fiyatları

Sistre Cila Fiyatları

14 Ağustos 2020

Sistre uygulamaları, parke yüzeyinin temizlenmesi ve cilaya hazırlanması için yüzeye yapılan ön hazırlık aşamasıdır. Sistre uygulamaları sistre makineleri kullanılarak yapılmaktadır.

Sistre Cila Fiyatları

 

 

Sistre uygulamaları, parke yüzeyinin temizlenmesi ve cilaya hazırlanması için yüzeye yapılan ön hazırlık aşamasıdır. Sistre uygulamaları sistre makineleri kullanılarak yapılmaktadır. Sistre uygulamaları oluşabilecek zararları önlemek adına kesinlikle işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Firmamızda sistre cila uygulamalarının yanı sıra, parke yenileme, parke zımparalama, parke parlatma, ahşap parke, rabıta, klasik parke ve süpürgelik uygulamaları konusunda da hizmet verilmektedir. Sistre cilalama işlemleri, parkelerin deforme olma oranını azaltması ve kullanım süresini uzatması nedeni ile geri dönüşümü en karlı işlemlerden biridir. Firmamızda sistre cila fiyatları, işlem yapılacak alanın ölçüsüne, işçilik ve malzeme kalitesine, tahribat alanının ölçüsüne ve uygulanacak cilanın türüne göre değişiklik göstermektedir. 

 

 

 

 

Sistre Cila Nedir ?

 

 

 

 

Sistre uygulamaları, ahşap tüm yer döşemelerinin, zımparalama yöntemi ile temizlenme işlemlerinin tümüne verilen isimdir. Sistre uygulaması yapılabilen zemin kaplamaları, zaman içinde deforme olabilmektedir. Bu deformelerin sökülmeden daha uygun maliyetler ile onarılma işlemi sistre uygulaması ile yapılmaktadır. 70-85 kilogram arasında değişiklik gösteren sistre makinelerine takılan zımpara uçları sayesinde yıpranmış, araları açılmış ve aşınmış parkelerin ilk günkü görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Sistre uygulaması yapılan ve cilalanan yer döşemeleri en az 10 yıl sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Parke konusunda uzmanlaşmış firmamızda, sistre cila fiyatları uygulama yapılacak alan, cila kalitesi ve malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. 

 

 

 

 

Sistre Uygulamaları Nasıl Yapılmaktadır ?

 

 

 

 

Firmamızda sistre uygulamaları yapılırken zemin döşemeleri, sistre makineleri ile ilk olarak kırklık ve daha sonra altmışlık zımpara uçları takılarak silinmektedir. Altmışlık zımpara kullanılarak yapılan silme işleminde parke üzerinde oluşan tüm çizikler, aşınmalar ve yıpranmalar en ince ayrıntısına kadar incelenerek yok edilmektedir. Sistre cilalama işlemlerinden yüksek verim alabilmek için mutlaka parke aralarında oluşan boşluklar doldurulmalıdır. Parke arasını doldurmak için kullanılacak macun, parkenin kendi tozu kullanılarak yapılmaktadır. Macunlama işlemi tamamlandıktan hemen sonra yüz yirmilik zımpara kullanılarak sistre işlemi yeniden tekrarlanmaktadır. Vernik sürülen ve kuruması beklenen parkeler son olarak, cila işleminden geçmektedir. Cilalama işlemi parkelerin kullanım ömrünü uzatmak için mutlaka yapılmaktadır. Parke konusunda her türlü desteği alabileceğiniz firmamızdan, sistre cila fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

 

 Bu yazı kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Parke Fiyatları 2021

06 Eylül 2021

Sistre Nedir?

06 Eylül 2021

Thermo Deck Kaplama 

06 Eylül 2021

Deck Kaplama Nedir?

06 Eylül 2021

Kompozit Deck 

06 Eylül 2021