TR / EN

Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Masif Ahşap Parke Uygulaması

Masif Ahşap Parke Uygulaması

14 Ağustos 2020

Masif parkeler, doğal görüntüsü ile uygulama yapıldığı mekana bambaşka bir hava katmaktadır ve bu özelliği sayesinde de en sık tercih edilen parke çeşitleri arasında yer almaktadır.

Masif Ahşap Parke UygulamaAhşap malzemenin, kendi kimyasal yapısına müdahale edilmeden hazırlanan kaplama malzemelerine masif ahşap parke adı verilmektedir. Muhteşem bir zemin kaplama malzemesi olan bu ürün, ses ve ısı izolasyonu sağlaması, sistire olabilmesi ve uzun süre kullanım olanağı sağlaması nedeni ile tercih edilmektedir. Firmamızda masif ahşap parke uygulama işlemleri, kayın, kestane, maun, dişbudak, wenge, merbau, sapelli, bubinga, dibeotu, iroko gibi ithal ve yerli ağaçlar kullanılarak yapılmaktadır. Firmamızın parke üretiminde bu ağaçları tercih etme nedenleri arasında, dayanıklı olması, sert olması , uzun ömürlü olması, sağlıklı olması ve sıcak tutması gibi etkenler yer almaktadır.  Masif parkeler kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda 144 mm ve 22 mm  kalınlıkları arasında üretilebilmektedir. Masif ahşap parkeler, yenilenebilir özelliği olması nedeni ile daima ilk günkü yeniliğini korumaya devam etmektedir. Masif ahşap parke uygulama işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için zemin kaplama konusunda lider konuma gelmiş firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Masif Ahşap Parkelerin Özellikleri
  • Masif ahşap parkeler, doğal malzemelerden yapıldığı için sağlık açısından herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

  • Masif ahşap parkeler, uzun süre kullanılabilmektedir ve çevre dostudur.

  • Masif ahşap parkeler, ısı tutma  ve ses yalıtımı konusunda üstün bir başarı göstermektedir.

  • Masif ahşap parke uygulama işlemi yapılan bir alan, estetik bir görünüm kazanmaktadır.Masif Ahşap Parke BakımıMasif parkeler, ekstra bir bakıma gerek duymaz ve sadece nemli bir bez kullanarak kolaylıkla temizlik yapabilirsiniz. Masif parkelere düzenli olarak cilalama işlemi yaparak, darbe ve çiziklere karşı daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Çevresel faktörler ve dikkatsiz kullanım yüzünden deforme olmuş masif ahşap parkeleri, sistireleme işlemi ile ilk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz. Sistireleme işlemleri dikkatli ve uzman kişiler tarafından defalarca yapılabilmektedir. Sistireleme yani temizleme işlemleri dikkatsiz ve işi bilmeyen kişiler tarafından yapıldığında istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Uzun ömürlü, sağlıklı, sağlam ve bakımı kolay olan masif parkeler, en sık uygulanan zemin kaplamaları arasında yer almaktadır. Profesyonel bir ekiple birlikte senelerdir masif ahşap parke uygulama işlemleri konusunda hizmet veren firmamız, kaliteli hizmeti uygun fiyat garantisi ile almanız adına, sektördeki varlığını sürdürmeye devam etmektedir.  
Bu yazı kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Parke Fiyatları 2021

06 Eylül 2021

Sistre Nedir?

06 Eylül 2021

Thermo Deck Kaplama 

06 Eylül 2021

Deck Kaplama Nedir?

06 Eylül 2021

Kompozit Deck 

06 Eylül 2021